فیبر نوری- پارسیان فیبر ارتباط

۴ قضاوت نادرست در مورد فیبر نوری

۱) فیبر نوری خیلی گران است!

فیبر نوری که استفاده می شود گران تر از مس است. اما به دلیل کم شدن هزینه های تولید و آسانتر شدن ترمینال آن، نصب فیبر نوری در اکثر موارد ارزان تر از کابل مسی در شرایط معادل می باشد.


بعد از نصب، هزینه های نگهداری مطرح می شود که در فیبر نوری به میزان قابل توجهی کمتر از مس است.

۲) نصب فیبرنوری دشوار می باشد!

در ابتدای پیدایش کانکتور های grind and polish، نصب و راه اندازی فیبرنوری دشوار و دقیق بوده که نیاز به یک متخصص جهت اجرای آن بوده است. اما پیشرفت در ترمینال ها و تکنولوژی های فیبرنوری آنها را برای نصب، آسان کرده است. در حال حاضر خیلی از تکنسین ها نصب آن را به دلیل کوچکی قطر، سبک وزن بودن و تست آسان ترجیح می دهند.

۳) فیبرنوری شکننده می باشد!

اگر چه ترمینال کابل فیبرنوری نیاز به مقداری مراقبت برای جلوگیری از شکستن هسته شیشه ای دارد اما در واقع فیبر مستحکم تر از مس است. کابل فیبر نوری دارای مقاومت بیشتری نسبت به کابل مسی در برابر فشار زیاد می باشد. این نوع کابل برای محدوده دمایی بالاتر ارزیابی شده است و از تداخلات EMI/RFI مصون است.
در واقع یکی از دلایلی که نظامیان فیبر را ترجیح می دهند، استحکام و بقای آن می باشد.

۴) هک فیبرنوری امکان ناپذیر است!

از آنجا که سیگنال های الکتریکی از کابل مسی نشت می کنند، یک هکر می تواند داده ها را در نزدیکی، بدون لمس کردن کابل بخواند.
یک کابل نوری، از سیگنال های نوری استفاده می کند که امکان نشت آن از فیبر وجود ندارد. بنابراین هکر باید برای دسترسی به اطلاعات به طور فیزیکی به آن دسترسی داشته باشد. در نتیجه این درست است که کابل فیبر نوری نسبت به کابل مسی خیلی امن تر است اما غیر ممکن بودن هک فیبر نوری درست نمی باشد. برای هک فقط به یک ضربه به شبکه و دسترسی فیزیکی به کابل نیاز است.
بنابراین حفاظت از فیبر در برابر دستکاری های غیر مجاز توسط رمزنگاری داده های خصوصی ضروری است.

فیبر نوری- پارسیان فیبر ارتباط

منبع: www.opticalfiberco.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *