Blog Voip 750 750x321 - سرویسVOIP چه مزایای دارد؟

سرویسVOIP چه مزایای دارد؟

 استفاده از سرویسVOIP  چه قابلیت هایی در اختیار ماقرار می‌دهد؟

سرویسVOIP دارای مزایای فروانی است که در این مقاله با تعدادی از آنها آشنا می‌شویم. از آنجایی که با استفاده ازسرویسVoIP می‌توان از هر جایی که به پهنای باند مناسب دسترسی وجود دارد ارتباط برقرار کرد، کاربران می‌توانند هنگام مسافرت ATA ها یا IP Phone هایشان را همراه داشته باشند و به تمام خدماتی که تلفن خانگی شان ارائه می‌دهد دسترسی داشته باشند. برخی افراد از یک soft phone برای دسترسی به سرویسVoIP خود استفاده می‌کنند. یک soft phone، نرم افزاری ویژه است که سرویسVoIP را به رایانه یا لپتاپ کاربر load می‌کند. این برنامه ها این امکان را می‌دهند تا کاربر از طریق لپتاپ خود از هر جای دنیا که به یک ارتباط با پهنای باند مناسب دسترسی دارد ارتباط تلفنی برقرار کند. 
اغلب شرکت های تلفنی سنتی هزینه سرویس های اضافی را در صورتحساب شما می‌گنجانند؛ درحالیکه اگر از سرویس دهنده‌های VoIP استفاده کنید، این سرویس ها به عنوان بخشی از سرویس VOIP به صورت استاندارد راه اندازی می‌شوند.

لیست سرویس های استانداردVOIP

▪ Caller ID 
▪ Call Waiting 
▪ Call Transfer 
▪ Repeat Dialing 
▪ Return Call 
▪ Three-way Dialing 

بعضی از سرویس دهندگان VoIP مزایای بیشتری در مورد فیلتر کردن تماس های تلفنی ارائه می‌دهند. این قابلیت های اضافی به کاربر این امکان را می دهد تا در مورد چگونگی انتقال تماس های تلفنی بر اساس اطلاعات Caller ID تصمیم بگیرد. این قابلیت ها امکان انجام کارهای زیر را فراهم می آورد: 

۱) انتقال تماس تلفنی به یک شماره تلفن خاص (Forwarding) 
۲) ارسال مستقیم تماس به Voicemail 
۳) ارسال پیغام اشغال بودن مشترک به تماس گیرنده 
۴) امکان سرویس در دسترس نبودن مشترک 

بسیاری از سرویس های VoIP امکان بررسی Voicemail شما را از طریق اینترنت و یا توسط فایل پیوست نامه الکترونیکی که به کامپیوتر یا PDA شما ارسال شده است می‌دهد. در هنگام تهیه سرویسVoIP از سیستم تلفن و سرویس دهنده VoIP در مورد قابلیت های آنها و هزینه خدمات بپرسید. 
برای مدیران شبکه، سیستم تلفن VoIP به این معنی است که به جای دو شبکه تنها با یک شبکه روبرو هستند. جابجایی سرویسVoIP نیز به آسانی صورت می‌گیرد. این بدین دلیل است که اکثر سیستم های تلفن مورد استفاده در شبکه VoIP دارای رابط Web بوده و به راحتی توسط مدیر شبکه قابل مدیریت هستند. پروسه MAC (Move ،Add ،Change) به راحتی قابل انجام خواهد شد و لازم نیست برای هر بار انجام MAC با سرویس دهنده تان تماس بگیرید. تمام اینها به معنای هزینه کمتر برای سازمان شما می‌باشد. 
یکی دیگر از منافعی که برای شرکت های دارای VoIP می‌تواند وجود داشته باشد این است که شعب سازمان ها می‌توانند در سرتاسر دنیا پراکنده شده باشند و نیازی به مجتمع بودن آنها نیست.

 

مطالب مرتبط با این مقاله

VOIP چیست؟وچگونه کار میکند؟

چالش های امنیتی VOIP


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *